Historia


2005 – 2009

Opracowanie koncepcji technologicznej i prace laboratoryjne nad nowymi nanostrukturalnymi i nanokompozytowymi materiałami elektrodowymi z samoorganizującymi się przewodzącymi warstwami węglowymi do zastosowań w technologii bezpiecznych akumulatorów Li-ion.

2012

Inkubacja start-up’u przy współpracy polskiego węzła Wspólnoty Wiedzy i Innowacji InnoEnergy Europejskiego Instytutu Technologicznego – KIC InnoEnergy SE, spółki CC Poland Plus Sp. z o.o.

2013

Przyznanie polskiego patentu pt.: „Sposób wytwarzania przewodzących warstw węglowych na nośnikach proszkowych” (Uniwersytet Jagielloński)

2014

Powołanie spółki MarCelLi Adv Tech Sp. z o.o.

2015

Realizacja projektu Technology Enhancement finansowanego w ramach programu akceleracyjnego KIC InnoEnergy Highway

2016

Pierwsze przedsięwzięcie MarCelLi Adv Tech pt. „Polska Innowacyjna Technologia Akumulatorów Litowo-jonowych – POLiON”

Celem jest potwierdzenie w skali półtechnicznej wykonalności i właściwości ogniw litowo-jonowych (Li-ion) wytwarzanych w oparciu o posiadaną przez MarCelLi Adv Tech Sp. z o.o. innowacyjną technologię wytwarzania nanokompozytowego materiału katodowego opartego na nanostrukturalnym LiFePO4 (nano-LFP) pokrytym węglem CCL.

2017

Realizacja projektu „POLiON” pozwoli na potwierdzenie a następnie wdrożenie technologii POLiON w akumulatorach litowo-jonowych do zastosowań w systemach magazynowania energii o dużej pojemności i mocy (ESS) oraz w elektromobilności (samochody EV i stacje ładowania), zapewni szereg przewag konkurencyjnych ogniw, w tym poprawę ich parametrów w stosunku do ogniw stosowanych obecnie.

Oferowana technologia POLiON:

  • – jest kluczowa w perspektywie rozwoju polskiej gospodarki w obszarze elektromobilności
  • – zapewnia przewagi konkurencyjne i odpowiada na oczekiwania rynku
  • – jest strategiczna w zakresie zapewnienia ciągłości dostaw akumulatorów litowo-jonowych dla polskiej gospodarki